logo wsiiz main

POLECAMY

Artykuły
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Żyjemy w ciągłym ruchu, nie mamy na nic czasu. Z tym problemem boryka się chyba każdy. Cały czas powtarzamy magiczne słowa - zrobię to później. Czyli tak naprawdę kiedy? Wiadomo, czas to pieniądz i żeby ze wszystkim zdążyć potrzebny jest plan działania.

„Każdego dnia otrzymujesz w prezencie 86 400 sekund do wykorzystania. W tym czasie będziesz myślał, czuł i podejmował działania. Te chwile mogą stać się koszmarem, przez który trzeba przejść, nużącymi momentami, o których lepiej zapomnieć, albo najszczęśliwszymi uniesieniami Twojego życia. Im jesteś starszy, tym czas mija Ci szybciej, a każda z 86 400 sekund jest nie do odzyskania. O ile nie żyjesz w więzieniu, to sposób, w jaki wykorzystasz czas, zależy od Ciebie, bo nikt inny nie może decydować, co myślisz, czujesz i robisz. Niezależnie od tego, czy nam się to podoba i jak z tego korzystamy, każdy z nas jest kowalem swego losu.” - Mateusz Grzesiak – trener z rozwoju osobistego, psycholog autor książek z zakresu psychologii sukcesu, zmiany i relacji, inteligencji emocjonalnej.

Godzina na trudne i ważne sprawy

Zacznij swój poranek od zaplanowania najważniejszych spraw, ponieważ z rana mamy najwięcej energii i organizm najlepiej walczy ze stresem. Drobne sprawy zostaw na koniec. W ten sposób będziesz mieć pewność, że to co najważniejsze, zostanie zrealizowane.

Sprawy jak kawałki ciasta

Trzeba przestać patrzyć na wszystkie sprawy, jak na jeden wielki problem. Podziel je na etapy, tak będzie łatwiej zrozumieć od czego zacząć. Po każdej zrobionej sprawie, zrób sobie przerwe.

Skup się na tym, co robisz

To jest bardzo ważny wątek, ponieważ dużo rzeczy może rozpraszać naszą uwagę. Zamknij na swoim komputerze wszystkie portale społecznościowe, ponieważ wszyscy dobrze wiemy, że jest to największy problem i najbardziej rozprasza naszą uwagę. Odłóż również swój telefon. Skup się na tym, co robisz.

Twoja nagroda

Wiemy o tym, że mózg bardziej lubi wykonywać przyjemne sprawy, niż te, do których jesteśmy zmuszeni. Spróbuj trochę oszukać swój umysł, w taki sposób, by wiedział, że jak wyrobisz się ze wszystkimi obowiązkami, w wyznaczonym czasie, to będzie na ciebie czekać nagroda.
Umów się na spacer z przyjaciółmi, albo na randkę z ukochaną osobą. To będzie Twoja motywacja do działania.

Twoje otoczenie też odgrywa role

Zwróć uwagę na ludzi, z którymi przebywasz na co dzień. Jak wygląda ich życie? Czy żyją produktywnie, czy raczej znajdują się w wiecznym poszukiwaniu przyczyn apatii? Narzekają przy spotkaniu, czy opowiadają o swoich osiągnięciach? A może starają się odkryć coś nowego dla siebie lub mieszkają w swojej "komfortowej strefie" z pilotem od telewizora w ręce? Pewnie zabrzmi to radykalnie, ale czasami warto "wyczyścić" listę znajomych na portalach społecznościowych, jak również w realnym życiu.

Robienie wielu spraw na raz. Błąd!

Zamiast robić źle wiele rzeczy na raz, skup się na jednym i zrób to dobrze. Kiedyś usłyszałam takie słowa - Człowiek, który robi wiele rzeczy na raz, nie zrobi żadnej. Więc lepiej podzielić wszelkie sprawy i obowiązki, a później wykonywać je po kolei.

Najważniejsze są skutki

Skoncentruj się na tym, jak wykonujesz zadania i jak one będą Ci pomocne w przyszłości. Nie leń się, poświęć czas, nawet na najbardziej banalne marzenia. Wizualizuj przyszły wynik w postaci siebie na plaży albo wysoko w rankingu top-menedżerów

Zacznij żyć zgodnie z planem i nie zostawiaj wszystkiego na potem.

 

źródło ilustracji: www.pexels.com

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus