logo wsiiz main

Grafika: WSIiZ

Teatr im. Wandy Siemaszkowej to miejsce spotkań szeroko pojętej kultury. 9 października odbył się wernisaż prac w ramach wystawy WSIiZualnie

 Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania rozwijają swoje umiejętności plakatowe pod okiem dr hab. Patrycji Longawy. Prace poruszają ważne tematy społeczne takie jak ekologia, zmiany klimatu, uzależnienie od technologii. Skłaniające do myślenia plakaty wchodzące w skład wystawy stworzyło sześciu studentów: Dominik Kamiński, Edyta Musiał, Monika Stopyra, Patrycja Głodek, Weronika Warchoł oraz Zuzanna Poplewska.

Współpraca z teatrem

Teatr im. Wandy Siemaszkowej od 5 lat realizuje szereg działań w ramach programu ministralnego „Przestrzenie sztuki teatr”. Dzięki niemu blisko 100 wydarzeń jest realizowanych zarówno w teatrze jak i poza jego murami. Są to m.in. spektakle, koncerty oraz wystawy. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania jest nieoczywistym, lecz stałym partnerem Teatru. Wystawa WSIiZualnie jest podkreśleniem zacieśniającej się współpracy.

Przeczytaj również: Wakacyjne kadry: muzyka i emocje w obiektywie

Inspiracje

Plakaty młodych studentów i absolwentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania były wystawiane na wielu prestiżowych przeglądach plakatowych. Satyrykon, Biennale Plakatu w Lublinie, CHEAP street poster art.; to tylko nieliczne przykłady. Autorzy w swoich pracach dzielili się swoimi przemyśleniami na różne tematy społeczne, tym samym skłaniając odbiorcę do refleksji. Na ścianach teatru pojawiły się też plakaty filmowe, bazujące na całej treści danego dzieła kinowego. Łącznie wystawiono w ramach WSIiZualnie ponad 60 prac.

Siła plakatu

„Nie ma dobrego sposobu na plakat, ważne aby był on zrobiony w sposób umiejetny” – te słowa profesor dr hab. Patrycji Longawy podkreślają istotę tego rodzaju sztuki. Tytuł wystawy to dowcipne połaczenie słów WSIiZ i wizualnie. Za pomocą samej formy wizualnej, nie używając nawet słów, można przekazać myśl lepiej niż samym tekstem.

Wernisaż uświetnił swoją obecnością również wicewojewoda Wiesław Buż. Prace młodych artystów można podziwiać w holu teatru im Wandy Siemaszkowej do 16 października.

 

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus