Wydarzenie, które będzie miało charakter spektaklu łączącego w sobie muzykę, gawędę i elementy wizualne. "W Wojtusiowej Izbie", czyli projekt muzyczno-wizualny inspirowany tomikiem bajek Janiny Porazińskiej, odbędzie się 3 lutego w Pubie Spółdzielczym w Rzeszowie, na ul. Fredry 4. Przeniesie uczestników w świat staropolskiego folkloru oraz rymowanych opowieści o życiu na wsi.
Folklor to tradycyjna kultura danej społeczności, przekazywana przez pokolenia w ustnej formie. Obejmuje takie elementy jak opowieści, pieśni ludowe, tańce, sztukę i zwyczaje ludowe. Folklor jest ważną częścią dziedzictwa kulturowego danej społeczności i pomaga zachować unikalną tożsamość i historię danego miejsca.
W Polsce folklor ma bogatą i zróżnicowaną historię, z różnorodnymi tradycjami i zwyczajami, które rozwinęły się w czasie. Kraj ma silną tradycję muzyki ludowej, tańca i opowiadania historii, która była przekazywana przez pokolenia. Wiele z tych tradycji jest głęboko zakorzenionych w wiejskiej przeszłości kraju, z historiami i pieśniami, które odzwierciedlają codzienne życie rolników i mieszkańców wsi.
Wydarzenie "W Wojtusiowej Izbie" jest przykładem tego, jak folklor jest utrzymywany przy życiu poprzez wydarzenia kulturalne. Impreza przeniesie uczestników w świat staropolskiego folkloru i rymowanych opowieści o życiu na wsi, poprzez połączenie muzyki, gawędy, sztuk wizualnych i wspaniałej dekoracji sali stworzonej przez bieszczadzkie malarki Agnieszkę Skatułę i Amatę Smagę.
Podczas imprezy będzie można usłyszeć autorską muzykę lokalnego rzeszowianina Wojciecha Króla, który jest muzykiem współtworzącym zespół "Under Control", "21 cali", "J8G", a w późniejszych latach "Jeszcze 8 godzin".
Zapisz się na wydarzenie, aby o nim nie zapomnieć. Opłata za wstęp wynosi 10 zł. Do zobaczenia!
Wydarzenie jest objęte patronatem medialnym Intro.media.