Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ostatnia sobota marca to data przeznaczona dla ogólnoświatowej akcji Godzina dla Ziemi (Earth Hour) organizowanej z inicjatywy Światowego Funduszu na rzecz Przyrody (WWF). To właśnie dziś, 28 marca 2020, w każdej strefie czasowej o 20:30 zjednoczą się miliony ludzi na całym świecie w jednym symbolicznym geście – Wyłączenia światła na godzinę!

Akcja ma na celu pokazanie troski i zaangażowania w ochronę naszego wspólnego domu – PLANETY ZIEMI. Po raz trzynasty inspiruje osoby, firmy i organizacje w ponad 180 krajach na 7 kontynentach do angażowania się na rzecz ochrony planety. Gdy cały świat żyje tylko jednym tematem, globalnym kryzysem zdrowotnym „Koronawirus – Godzina dla Ziemi” oznacza również okazanie solidarności osobom dotkniętym przez Covid-19.

Kampania „Nie tamuj rzek, niech płyną”
dzień ziemi

Źródło: wwf.pl

 Wraz z rozpoczęciem w 2007 roku akcji ekologicznej Godzina dla Ziemi w Sydney, organizacja WWF każdego roku porusza nurtujące problemy naszego środowiska naturalnego. W tym roku Godzina Ziemi w Polsce jest organizowana wraz z kampanią „Nie tamuj rzek, niech płyną”. Jej celem jest budowanie świadomości polskiego społeczeństwa na temat problemu jakim jest tamowanie rzek, które przyczynia się do zmniejszania populacji gatunków roślin i zwierząt żyjących w ekosystemie rzecznym. Środowisko naturalne leży u podstaw naszego życia, zapewniając nam niezbędne środki – Powietrze, którym oddychamy, wodę, którą pijemy oraz jedzenie, które spożywamy, dlatego natura jest źródłem przetrwania ludzkości oraz sojusznikiem dla 7,6 miliarda ludzi na świecie w walce z kryzysem klimatycznym.

Tegoroczna akcja „Godzina dla Ziemi WWF”

Niezależnie od narodowości, poglądów politycznych czy wyznawanej religii Godzina dla Ziemi łączy miliony ludzi zamieszkujących świat. Organizowana akcja to nie tylko symboliczny gest wyłączenia światła na godzinę – wykracza poza jej symboliczne znaczenie poprzez rzeczywiste działania ludzi na rzecz ochrony planety. Skłania również do refleksji — Jak można zmieniać codzienne zachowania i nie ekologiczne nawyki? Jak ograniczyć marnowanie wody lub kupować częściej towary ekologiczne? Dlaczego przyroda ma tak ogromne znaczenie? Dlaczego zmiana klimatu i utrata przyrody to dwa największe problemy środowiska, przed którymi stoi nasza planeta? Godzina dla Ziemi to okazja do głębszej refleksji nad własnymi przyzwyczajeniami i codziennymi decyzjami. Wprowadzenie drobnych zmian na co dzień, może mieć duży wpływ na stan środowiska naturalnego.

Wsparcie dla planety Ziemi

Obecna sytuacja na całym świecie i akcja #zostanwdomu skłania do głębokich przemyśleń. Przyłączenie się do akcji ekologicznej „Godzina dla Ziemi” to możliwość zjednoczenia się z milionami ludzi na całym świecie poprzez pokazanie obecności i solidarności z innymi. W ramach uczestnictwa wyłączenia światła na godzinę można również wesprzeć kampanię „Nie tamuj rzek, niech płyną” podpisując petycję dotyczącą wezwania polskiego rządu do zaprzestania budowy nowych tam oraz rozbiórki tych starzejących. Link do petycji znajdziesz tutaj.

„Godzina dla Ziemi” w Rzeszowie

Motywacją dążenia do zmian niezbędnych do uratowania środowiska naturalnego jest uczestnictwo wielu polskich miast w akcji „Godzina dla Ziemi WWF” w tym również miasta Rzeszowa. Do akcji włączyło się wiele rzeszowskich firm i instytucji ze stolicy podkarpacia między innymi: Urząd Miasta Rzeszowa, Asseco Poland S.A., Hipermarket B1, MAKRO Cash and Carry Polska S.A., Media Markt Rzeszów, ICN Polfa Rzeszów S.A., Centrum Handlowe E.Leclerc Rzeszów, MZBM Sp. z o.o., Spółdzielnia Mieszkaniowa Projektant oraz Rzeszowska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Źródło zdjęcia: https://pl-pl.facebook.com/WWFpl/

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus