Sidebar

logo wsiiz main

POLECAMY

Aktualności
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W Centrum Edukacji Międzynarodowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej trwa jedna z największych konferencji branży internetowych w Polsce. W tym roku Internet Beta obchodzi jubileusz. Za nami drugi dzień prelekcji.

Po intensywnym pierwszym dniu wykładów i spotkań oraz udanym afterparty w rzeszowskim Klubie LUKR, kilkuset uczestników tegorocznej edycji Bety wzięło udział w kolejnych kilkudziesięciu prelekcjach oraz warsztatach biznesowych.
- Dzisiejszy dzień obfitował w wybitne prezentacje – podkreśla Mateusz Tułecki, główny organizator merytoryczny konferencji. – Poziom jest jeszcze wyższy niż oczekiwaliśmy. Jestem bardzo zadowolonyatmosfera jest fantastyczna – dodaje z entuzjazmem opowiadając o kolejnych prelegentach.

Duża scena

Do niezwykłych wystąpień Tułecki zaliczył m.in. wykład Adriana Furmana. – Jest to osoba ze znaczną niepełnosprawnością, która wspaniale rozwija swoje biznesy i zaraża energią innych – nie kryje entuzjazmu Tułecki. - Spośród prelegentów warto wspomnieć także rozpoczynającego na głównej auli Tomasza Brzostkowskiego, założyciela Browaru Brodacz, który opowiadał o nowinkach technologicznych coraz częściej obecnych w branży piwowarskiej.

20180920 103230 1

W pierwszej części dnia wystąpił także Filip Werstler, znany trener wystąpień publicznych i sztuki efektywnej komunikacji. Swoje umiejętności zdobywał szkoląc się u trenerów światowej klasy jak Robert Cialdini czy Andy Harrington, a także od polskich specjalistów – jak Rafał Daniluk czy Magdalena Petryniak. Na koncie ma przeszkolenie ponad 6000 osób w ciągu 650 dni szkoleniowych w całej Polsce. Werstler w wykładzie na temat „Sztuki bycia nieidealnym w biznesie” przekonywał, że wady i niedoskonałości nie są przeszkodą w tym, aby odnieść sukces w biznesie. – Moment kiedy odpuszczamy to moment zwątpienia, ale jeżeli go przetrwamy to czeka nas sukces – przekonywał uczestników Bety.

20180920 100612

Na głównej scenie można było także zobaczyć i usłyszeć Grzegorza Miłkowskiego z krakowskiej agencji Content House, jednocześnie partnera Internet Beta. Oprócz fascynującego wykładu na temat efektywnego content marketingu w przypadku trudnych klientów i trudnych produktów, prelegent zaprezentował video relacjonujące wydarzenia 1. edycji konferencji InternetBeta, co stanowiło pewnego rodzaju podróż w czasie do początków imprezy, która funkcjonuje teraz z mianem kultowej w branży marketingu i nowych technologii.

Sesje tematyczne

BetaX to nie tylko główna scena. Podczas drugiego dnia konferencji wystąpienia odbywały się w trzech salach, co obrazuje jak wielu prelegentów przybyło na tegoroczną edycję. Na jednej z nich wystąpił Krzysztof Wroński. W swojej prelekcji ukazał nowe możliwości i perspektywy jakie proponuje Google. Przede wszystkim zmieniono Google AdWords na Google Ads, co według prelegenta w kontekście nazwy może być mylące. Co więcej, wprowadzono więcej contentu i możliwości związanych z wpisywaniem treści kampanii. Okazuje się jednak, że to nie będą jedyne zmiany. Google chce wprowadzić nowe możliwości również m.in. z zakresu kampanii shopping, Auto – optimized landing pages, czy Smart Campaigns. Na zakończenie prelegent zauważył jedną istotną rzecz - Możemy już śmiało powiedzieć o końcówce roku mobile, a głośno mówić o początkach Machine Learning.

20180920 132802

Po południu na jednym z paneli zagościł Andrzej Gruszka, specjalista z dziedziny komunikacji marketingowej. W swoim wystąpieniu ukazał problem z jakim mierzy się współcześnie Public relations. Zauważył, że część osób z branży zatrzymała się na 2008 roku, podczas gdy współcześnie istnieje wiele nowych narzędzi, które ułatwiają komunikacje przykładowo z mediami. – to paradoks, ale PR ma słaby PR – komentował prelegent. Warto więc budować wiarygodność w kontakcie z mediami i zmienić sposób kreowania treści z „do” na „ dla” personalizując w ten sposób komunikaty. Dziennikarze potrzebują contentu, który zwróci ich uwagę, będzie dla nich dostosowany.

 

Ciekawe wystąpienia, których na tegorocznej Becie było sporo, dotyczyły kwestii wykorzystywania w marketingu badań UX oraz szeroko pojętych badań – także w e-commerce.

Nie tylko wykłady

Drugiego dnia odbyły się także warsztaty – na temat roli influencerów i YouTube w promocji miast i regionów, prowadzony przez Kamila Bolka oraz szkolenie pt. „Kiedy warto zrobić analizę biznesową przed startem projektu i dlaczego zawsze?”, prowadzone przez Marcina Rutkowskiego i Grażynę Twardowską.

Na dużej scenie Bety odbyły się także panele dyskusyjne. Szczególnie ciekawy okazał się ten pt. „Fintechów grzechy główne. O czym pamiętać budując produkt fintechowy”. - Udało się zebrać w jednym miejscu przedstawicieli różnych biznesów, różnych branż w jednym miejscu. Była to naprawdę bardzo ciekawa dyskusja prowadzona przez Jacka Ratajczaka – z satysfakcją opowiada Mateusz Tułecki.

Warto wspomnieć, że drugiego dnia Internet Bety Kielnarową odwiedziło mobilne studio Polskiego Radia Rzeszów, które konferencji poświęciło swoją przedpołudniową audycję „Tu i teraz”.

Beta X kończy się w piątek 21 września. Więcej informacji na stronie konferencji – www.internetbeta.pl

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus