logo wsiiz main

POLECAMY

Artykuły
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
Środowisko to jeden z najważniejszych aspektów życia człowieka. Właśnie na nim i wyzwaniach klimatycznych naszej planety skupiają się organizatorzy debaty– Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Koalicja Klimatyczna. Wydarzenie odbędzie się 5 grudnia br. i weźmie w nim udział grono ekspertów, aktywistów, młodych ludzi, politycy, samorządowcy oraz przedstawiciele firm z sektora rolno-spożywczego.

 

I Ogólnopolska Debata Klimatyczna „Nasza Planeta-Nasza Wspólna Przyszłość” rozpocznie się w budynku Centrum Edukacji Międzynarodowej zlokalizowanym w kampusie WSIiZ w Kielnarowej. Obrady zainicjuje rejestracja uczestników w godzinach 8:30-9:00. Wydarzenie będzie składać się z trzech części.

Podczas debaty eksperci oraz młodzi ludzie skupią się na pokazaniu samorządowcom i politykom zagrożeń, jakie niesie ze sobą obecny system produkcji żywności. Zostaną także przedstawione rozwiązania, które mogą wpłynąć pozytywnie na bioróżnorodność i nasze zdrowie.

Podział dyskusji na sesje:

Sesja I:

Opis: Rozmowa o warunkach, których spełnienie pozwoli na transformację systemu produkcji i konsumpcji żywności. Przedstawienie sposobów finansowania tej reformy.

Opiekun merytoryczny sesji: dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, profesor WSIiZ

Sesja II:

Opis: Rola bioróżnorodności w ekosystemach rolnych oraz ukazanie zalet stosowania metod opartych na niej.

Opiekun merytoryczny sesji: dr hab. Paulina Kramarz, prof. UJ

Sesja III:

Opis: Wyzwania gospodarcze i klimatyczne stojące przed polskim rolnictwem. Wskazanie działań, jakie może podjąć polski rząd, aby wspomóc rolników.

Opiekun merytoryczny sesji: dr hab. inż. Zbigniew Karaczun, prof. SGGW

Każdą z trzech części rozpoczną wystąpienia eksperckie prowadzone przez opiekunów merytorycznych poszczególnych sesji oraz studentów i aktywistów. Następnie przewidziane są bloki dyskusyjne, w których pojawią się między innymi prof. dr hab. inż. Małgorzata Bzowska-Bakalarz, dr hab. Andrzej Bobiec, prof. UR i dr hab. inż. Jerzy Kozyra, prof. IUNG. Na końcu każdej dyskusji nie zabraknie także rozmów z udziałem publiczności. Całość sesji podsumuje opiekun merytoryczny, oprócz tego przewidziane są przerwy obiadowe pomiędzy każdą częścią wydarzenia. Debata zakończy się o godzinie 16:30 wygłoszonym podsumowaniem rozmów.

Udział jest bezpłatny pod warunkiem rejestracji tutaj

Szczegółowy program debaty: informacje pod tym linkiem 

Link do wydarzenia na Facebooku znajdziecie tutaj 

Oficjalna strona debaty dostępna pod tym adresem 

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus