logo wsiiz main

POLECAMY

Artykuły
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Współczesne technologie pozwoliły na nowe, skuteczne zdobywanie fachowej wiedzy za pośrednictwem kursów internetowych. Szkolenia online mają wiele zalet - zapytałam znajomych: dlaczego lubią wykorzystywać tę formę uczenia się?

Oszczędność czasu

Okazuje się, że najważniejsza jest oszczędność czasu. Nie trzeba już spędzać codziennie kilkunastu minut w drodze na uniwersytet, bo można uczyć się w każdym miejscu z dostępem do Internetu.

- Dla mnie edukacja online jest to ogromna możliwość zaoszczędzenia czasu, bo za pomocą telefonu podłączonego do Internetu uczyłam się w autobusie oraz kolejkach w sklepach spożywczych - mówi Anna-Mariia Nikiforova. - W dwa miesięca skończyłam kurs „Internetowe Rewolucje” i uzyskałam wielką wiedzę na różne ciekawe tematy, w dodatku otrzymałam certyfikat potwierdzający mój udział w kursie. Myślę, że dzięki szkoleniom udało mi się zaoszczędzić sporo czasu i nie muszę nawet uczęszczać specjalnie na jeszcze jedną specjalność, która mnie interesuje – dzieli się spostrzeżeniami studentka kierunku Zarządzania we WSIiZ.

Darmowe szkolenia

Użytkowników przyciąga także możliwość darmowych szkoleń. Wystarczy tylko dobrze poszukać, aby znaleźć interesujący nas kurs, za który nie musimy zapłacić ani grosza!

- Uwielbiam uczyć się i spędziła sporo czasu na internetowych platformach. Głównie przez to, że są darmowe. Mimo darmowości kursu można wybrać sobie temat oraz nauczyciela – opowiada Anna Sedina, studentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na kierunku Filologia angielska.

Dostępność dla każdej grupy wiekowej oraz kraju

Jedną z korzyści edukacji online jest to, że nie ma kategorii wiekowej, a także można uczyć się w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu. Można korzystać z wygodnych dla siebie urządzeń, czy będzie to komputer PC, tablet lub telefon. I to wcale nie wyruszając ze swojego kraju, miasta, czy nawet domu!

- Dla mnie „Internetowe Rewolucje” są nowym odkryciem, ponieważ zdobyłam umiejętności, które trudno było uzyskać, kiedy studiowałam. Dzięki szkoleniom zwiększyłam swoją wiedzę i jestem teraz jeszcze bardziej kompetentnym specjalistą w dziedzinie marketingu, zwłaszcza marketingu cyfrowym – dzieli się wrażeniami 38-letnia pani Halina Stawnicza, mieszkająca na Ukrainie.

Możliwość wyboru

Na edukacyjnych platformach znaleźć można różne tematy, więc możemy dokonać selekcji i wybrać sobie te najbardziej interesujące. Istnieje także opcja wybrania czasu rozpoczęcia zajęć, czasu przerwy oraz tempa uczenia się, który będzie odpowiadać naszym potrzebom.

- Naprawdę istnieje wiele różnych szkoleń, faktycznie trzeba po prostu dobrać je do siebie. Kiedy widziałem, że materiał jest przygotowany słabo, to nawet nie próbowałem tracić na to czasu, od razu go rzucałem i szukałem innego kursu – opowiada Ivan Khoma, student Akademii Drukarstwa.

Wyjątkowy format szkolenia

Nowe podejście do uczenia się poprzez wykorzystanie interaktywnych wykładów, notatek i zadań. Szybka pomoc online od nauczycieli. W 2016 roku jednym z trendów w e-learningu są wideo szkolenia. Na ich popularność z pewnością wpływa forma – ruchomy obraz dostarczający rozrywki poprzez wywołanie mocnych wrażeń słuchowych i wzrokowych, które mogą również usprawnić lub przyspieszyć proces nauki.

- Bardzo wygodny i przyjemny sposób, ponieważ używane są najnowsze technologie nauczania. Kiedy skończyłem uniwersytet, to zawsze chciałem dowiedzieć się czegoś więcej, a czytać książek po prostu nie lubię – mówi pan Michał Danilenko, właściciel agencji reklamowej. – Osobiście dla mnie platformy online są wyjątkowym i skutecznym sposobem zdobywania nowej wiedzy. Tym bardziej, jeśli czegoś nie rozumiem, to piszę w komentarzu i wykładowcy szybko mi odpowiadają.

„Internetowe Rewolucje”

- „Internetowe Rewolucje” Google to okazja dla studentów do zapoznania się z możliwościami jakie daje internet w kształtowaniu ich karier zawodowych w obszsarze marketingu online - najbardziej przyszłościowej dziedzinie w świecie zmieniających się technologii – mówi Agnieszka Hadam trener Google.

Jeszcze w 2015 roku Google stworzył wyspecjalizowaną szkoleniową platformę „Internetowe Rewolucje”. Według badań przeprowadzonych przez Centrum Cyfrowe 86% badanych firm w Polsce ma dostęp do Internetu, a 65% z nich posiada stronę internetową. Twórcy platformy szkoleniowej postanowili pomóc rozwijać kompetentncje i profesjonalizm internetowy polskich przedsiębiorców i zainteresowanych ludzi. Na bezpłatnej i dostępnej dla wszystkich użytkowników Internetu platformie edukacyjnej można znaleźć wiele różnych tematów, niezależnie od ich pierwotnego poziomu profesjonalizmu, a także celów biznesowych.

Perspektywy

Dzięki internetowym platformom szkoleń edukacja w szkołach i na uniwersytetach może otrzymać nowy impuls i stać się o wiele wygodniejsza i lepsza niż dotychczas. Za pomocą edukacji online niepełnosprawny, któremu trudno poruszać się samodzielnie, będzie mógł zdobyć wiedzę i rozwijać się. Wiele osób, które nie mają możliwości, aby wyjechać na studia za granicę czy na prestiżowy uniwersytet, mogą teraz zdobywać fachową wiedzę w inny sposób.

Warto zauważyć, że szkolenia online coraz bardziej rozwijają się. Coraz więcej krajów chce zintegrować szkolenia online z tradycyjnym nauczaniem. Obecnie są one wprowadzone w niektórych uniwersytetach w Polsce, USA i na Ukrainie. Dzięki takim zmianom edukacja może wyjść na nowy poziom. Uczestnictwo w szkoleniach jest jeszcze jednym sposobem, żeby zdobyć dodatkowe umiejętnoscia, to z kolei niesie ze sobą szereg korzyści.

Grafika: pixabay.com

Herb Miasta Rzeszowa
Rzeszów - Stolica innowacji
Teatr Przedmieście
ALO Rzeszów
Klub IQ Logo
Koło Naukowe Fotografii WSIiZ - Logo
acropip Rzeszow
drugi wymiar logo
akademia 50plus