Choć od rozpadu zespołu minęło już 7 lat, to nadal chodzą plotki, że kapela Oasis reaktywuje się. Były lider zespołu – Noel Gallagher –powiedział w jednym z wywiadów, że jest to możliwe w dwóch przypadkach: albo gdy jego konto bankowe będzie puste, albo otrzyma ofertę 20 milionów funtów za jeden koncert. - Byłem w Oasis przez 20 lat, zrobiliśmy wszystko, co było możliwe i jeśli zdecydujemy się na reaktywację, to tylko ze względu na pieniądze.
W 2009 roku Noel zdecydował się zrezygnować z zespołu. Przyczyną była jego kłótnia z młodszym bratem – również członkiem kapeli – Liamem, co doprowadziło do rozpadu Oasis. Bracia nie zerwali jednak całkiem kontaktów, wydaje się nawet, że są obecnie pogodzeni.
Dziś starszy z braci tworzy własny projekt solowy – Noel Gallagher's High Flying Birds, natomiast młodszy założył nowy zespół – Beady Eye – wraz z kolegami z Oasis. Fanom oczywiście nie przypadło to do gustu i nadal liczą, że Oasis staną na nogi. Ponadto na różnych stronach internetowych pojawiła się informacja, że, zespół Ride (gdzie gra były członek grup Oesis oraz Beady Eye) będzie współpracować z Oasis przy trasie koncertowej w 2017 roku, a sam Liam Gallagher nie ma nic przeciwko reaktywacji zespołu. „Jestem pewien, że znów rozwiniemy żagle i wyruszymy w podróż. Będzie wspaniale. Tu chodzi przede wszystkim o fanów. Dawaj, Noel, zróbmy to - ludzie tego chcą. Jeden rok. Jedna trasa. Byłoby super. Moje bagaże są spakowane od czasu ostatniego tournee”.
Zespół Oasis ma na koncie wiele sukcesów. Największą popularność zdobył dzięki drugiemu albumowi studyjnemu „(What’s The Story) Morning glory?” wydanemu w 1995 roku. . W pierwszym tygodniu po wydaniu sprzedano tylko w Wielkiej Brytanii 346 tys. egzemplarzy, a na całym świecie liczba ta oscylowała około 22 milionów. Album zajmuje też trzecie miejsce w historii brytyjskiej muzyki, ustępując jedynie „Greatest Hits” zespołu Queen i „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” zespołu The Beatles.
Album „(What’s The Story) Morning glory?” rozpoczyna się od kompozycji „Hello”, która jest tak naprawdę prawdziwym przykładem britpopu. Właśnie z piosenki „Roll With It” zaczęła się legendarna „bitwa britpopu” między Oasis a Blur. W jednym dniu, 14 sierpnia 1995 roku, w sklepach pojawiły się dwa single - „Roll With It” od Oasis i „Country House” od Blur.
Trzecim utworem na liście jest ballada „Wonderwall”, która jest jedną z najmocniejszych piosenek w albumie. jej to ona pomogła Oasis odnieść sukces. Co ciekawe, wokalista Liam Gallagher jej nie znosi: „Nie mogę, po prostu nie mogę znieść tej piosenki! Za każdym razem, kiedy to śpiewam, mam wrażenie, że się udławię... Problem w tym, że to nasz naprawdę wielki hit”.
Kolejnym majstersztykiem jest „Don’t Look Back in Anger”. Jest to pierwsza piosenka zaśpiewana przez Noela, a nie jego brata Liama. Bracia Gallagher zawsze starali się naśladować swoich idoli – The Beatles – dlatego nie dziwi fakt, że na początku słychać fortepianowe akordy, podobnie jak w utworze „Imagine” Johna Lennona. Od razu po wydaniu „Don’t Look Back in Anger” stał się numer jeden w Wielkiej Brytanii.
„Hey now!” i „Some Might Say” to hity, których można słuchać przez całą dobę, zawsze odkrywać coś nowego dla siebie, jest to klasyka zespołu i rockowej muzyki. Siódmy utwór na albumie „Cast No Shadow” to akustyczna piosenka poświęcona fenomenowi Richarda Ashcrofta, lidera zespołu „The Verve”. „She’s Electric”, utwór powtarzający dokonania The Beatles „While My Guitar Gently Weeps”, jest zadedykowany pierwszej miłości Liama, która zmarła błyskawicy trafiona piorunem. Równie dobry jest kolejny kawałek – „Morning Glory” – który na początku może się wydawać bardzo ciężki, ale później staje się łatwiejszy w słuchaniu, gdy w utworze pojawiają się dźwięki klasycznego tamburyna.
Album (What’s The Story) Morning glory miał wielki wpływ na rozwój britpopu oraz muzyki rockowej w połowie lat 90. A dla mnie samego jest to płyta, dzięki której rozpoczęła się moja przygoda z Oasis.